życie - sentencje, aforyzmy

Żyjesz w przeświadczeniu, że możesz naprawić

Żyjesz w przeświadczeniu, że możesz naprawić wszystko co nie jest idealne. Dlatego poślubiłaś człowieka który umierał na raka. Ty nie kochasz, ty potrzebujesz. I teraz kiedy twój mąż nie żyje, szukasz nowej misji charytatywnej. Dlatego się ze mną umówiłaś. Jestem dwa razy starszy od ciebie, nie jestem super przystojny,ani czarujący, nie jestem nawet miły. Jestem tym kogo potrzebujesz. Jestem uszkodzony.

Życie jest krótkie, sztuka długa

Życie jest krótkie, sztuka długa.

Życie jest tylko przechodnim półcieniem

Życie jest tylko przechodnim półcieniem, Nędznym aktorem, który swą rolę Przez parę godzin wygrawszy na scenie W nicość przepada – powieścią idioty, Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą.

Życie nie składa się z pragnień, lecz z czynów

Życie nie składa się z pragnień, lecz z czynów.

Zanim umrę, chcę walczyć o życie

Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę.

Przeznaczenie rządzi rodzajem ludzkim i nikt nie może

Przeznaczenie rządzi rodzajem ludzkim i nikt nie może obiecywać sobie pewnej i bezpiecznej drogi życia, po której zawsze groźny dla nas czas toczy przeróżne zdarzenia.

Doświadczenie pozwala nam kierować własnym życiem

Doświadczenie pozwala nam kierować własnym życiem wedle zasad sztuki, brak doświadczenia rzuca nas na igraszkę losu.

Najlepsze to życie, które łączy troskę z beztroską

Najlepsze to życie, które łączy troskę z beztroską.

Zadowolenie z całości życia jest zadowoleniem nie tylko z tego

Zadowolenie z całości życia jest zadowoleniem nie tylko z tego, co jest, ale także z tego, co było i co będzie; nie tylko z teraźniejszości, ale także z przeszłości i przyszłości. Poczucie szczęścia obejmuje nie tylko dodatni stan obecny, ale także dodatnia ocenę przeszłości i dodatnie wnioski na przyszłość.

Aby człowiek mógł być zadowolony z życia

Aby człowiek mógł być zadowolony z życia, jednym z najistotniejszych warunków jest, aby był przekonany, ze ma ono jakiś sens, jakaś wartość.

Menu główne
Popularne aforyzmy
Popularni autorzy
Teraz już wiesz
  Życie jest pasmem wzlotów i upadków, często na naszej drodze stajemy przed trudnymi decyzjami. Nie zawsze wiemy jak mamy postąpić i szukamy odpowiedzi. W takich sytuacjach doskonałym źródłem wiedzy są powiedzenia i cytaty. Pełne mądrości aforyzmy o miłości, przyjaźni, smutku odkrywają przed nami tajemnice życia. Mam nadzieję, że odnajdziesz tutaj ukojenie a genialne złote myśli będą inspiracją do twórczego działania oraz licznych radości. Składając życzenia bliskim dołącz do nich cytaty, zawarte w słowach maksymy uzupełnią tekst życzeń. Dodaj śmieszne powiedzenia do opisy gg i spraw uśmiech znajomym.