Paulo Coelho - sentencje, aforyzmy

Czas nie zawsze przemija w jednakowym rytmie

Czas nie zawsze przemija w jednakowym rytmie. To my decydujemy o rytmie czasu.

Życie nie składa się z pragnień, lecz z czynów

Życie nie składa się z pragnień, lecz z czynów.

Miłość zdoła przetrwać jedynie wtedy

Miłość zdoła przetrwać jedynie wtedy, jeśli istnieje iskierka nadziei – bodaj najmniejsza – że zdobędziemy z czasem ukochaną osobę.

Zanim umrę, chcę walczyć o życie

Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę.

Im szczęśliwsi mogą być ludzie, tym bardziej nieszczęśliwi się stają

Im szczęśliwsi mogą być ludzie, tym bardziej nieszczęśliwi się stają.

Gdy kobiety decydują się na śmierć, wybierają

Gdy kobiety decydują się na śmierć, wybierają bardziej romantyczne sposoby – otwierają sobie żyły albo przedawkowują środki nasenne.

No i nauczyło mnie to czegoś, co pamiętam na zawsze

No i nauczyło mnie to czegoś, co pamiętam na zawsze: że jeśli spotka się coś ważnego w życiu, to nie oznacza, że musisz odrzucić wszystko inne.

Miłość nie potrzebuje takich wyrzeczeń

Miłość nie potrzebuje takich wyrzeczeń. Prawdziwa miłość pozwala każdemu iść swoją drogą, bo to nie może w żaden sposób oddalić od siebie dwóch Połówek.

Bała się cierpienia, straty, rozstania

Bała się cierpienia, straty, rozstania. Oczywiście wszystko to w miłości jest nieuniknione, a jedynym sposobem, żeby się tego ustrzec, było w ogóle na tę drogę nie wkraczać. Żeby nie cierpieć, trzeba wyrzec się miłości.

Z moimi owcami byłem szczęśliwy, a ludzie widząc

Z moimi owcami byłem szczęśliwy, a ludzie widząc, że nadchodzę, gościli mnie chętnie – myślał chłopiec z goryczą. – Dziś jestem smutny i nieszczęśliwy. Co mam począć? Stanę się zgorzkniały i stracę zaufanie do ludzi, bo zawiódł mnie jeden człowiek. Będę ział nienawiścią do tych, co odnaleźli swoje skarby, bo ja sam nie dotarłem do mojego. I zawsze będę dbał tylko o tę odrobinę, którą posiadam, bo jestem za maluczki, by mieć cały świat.

Menu główne
Popularne aforyzmy
Popularni autorzy
Teraz już wiesz
  Życie jest pasmem wzlotów i upadków, często na naszej drodze stajemy przed trudnymi decyzjami. Nie zawsze wiemy jak mamy postąpić i szukamy odpowiedzi. W takich sytuacjach doskonałym źródłem wiedzy są powiedzenia i cytaty. Pełne mądrości aforyzmy o miłości, przyjaźni, smutku odkrywają przed nami tajemnice życia. Mam nadzieję, że odnajdziesz tutaj ukojenie a genialne złote myśli będą inspiracją do twórczego działania oraz licznych radości. Składając życzenia bliskim dołącz do nich cytaty, zawarte w słowach maksymy uzupełnią tekst życzeń. Dodaj śmieszne powiedzenia do opisy gg i spraw uśmiech znajomym.