Jan Paweł II (Karol Wojtyła) - sentencje, aforyzmy

Miłość jest siłą, która nie narzuca się człowiekowi

Miłość jest siłą, która nie narzuca się człowiekowi od zewnątrz, lecz rodzi się w jego wnętrzu, w jego sercu, jako jego najbardziej wewnętrzna własność.

Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić

Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka

Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka.

Modlić się znaczy dać trochę swojego czasu Chrystusowi

Modlić się znaczy dać trochę swojego czasu Chrystusowi, zawierzyć Mu, pozostawać w milczącym słuchaniu Jego Słowa, pozwalać mu odbić się echem w sercu.

Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać

Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność.

Nikt nie żyje samotnie i nikt samotnie nie umiera

Nikt nie żyje samotnie i nikt samotnie nie umiera.

Dla chrześcijaństwa czas ma zasadnicze znaczenie

Dla chrześcijaństwa czas ma zasadnicze znaczenie. To w nim przecież ukazuje się w pełnym świetle całe dzieło stworzenia i zbawienia, a przede wszystkim wyłania się fakt, iż od momentu Wcielenia Syna Bożego przeżywamy i już wyprzedzamy to, co będzie wypełnieniem czasu.

Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi

Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy! Otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju! Nie bójcie się!

Na progu nowych czasów, które nadchodzą

Na progu nowych czasów, które nadchodzą, pragnę wraz z moimi rodakami rozważyć wielką tajemnicę Bożej miłości i uwielbić Boga, który jest miłością.

Menu główne
Popularne aforyzmy
Popularni autorzy
Teraz już wiesz
  Życie jest pasmem wzlotów i upadków, często na naszej drodze stajemy przed trudnymi decyzjami. Nie zawsze wiemy jak mamy postąpić i szukamy odpowiedzi. W takich sytuacjach doskonałym źródłem wiedzy są powiedzenia i cytaty. Pełne mądrości aforyzmy o miłości, przyjaźni, smutku odkrywają przed nami tajemnice życia. Mam nadzieję, że odnajdziesz tutaj ukojenie a genialne złote myśli będą inspiracją do twórczego działania oraz licznych radości. Składając życzenia bliskim dołącz do nich cytaty, zawarte w słowach maksymy uzupełnią tekst życzeń. Dodaj śmieszne powiedzenia do opisy gg i spraw uśmiech znajomym.